Obzor Seniorov

Presne z rovnakého dôvodu, z akého sme ponúkli miesto študentom, radi by sme ponúkli v tejto rubrike priestor i seniorom. Nielen z korektnosti a ani z prostej úcty k veku, ktorý vás dostal na vašej ceste vyššie a dovidíte niekedy oveľa ďalej do (našej) budúcnosti.

Ponúkame vám priestor predovšetkým preto, že žijeme spolu v jednom meste a my všetci si len s ťažkosťou predstavujeme, ako sa s rozdielom jediného dňa, ktorý zmení aktívnu prácu na dôchodok, zmení rytmus dňa, hodnoty, možnosti, ale aj ako je možné odštartovať celkom iný život. Ako sa zmení pohľad. A tak nás skutočne zaujíma ten váš. Hneď pri prvom príspevku sme mali šťastie.

Pán Drahomír Čermák píše už vyše šesťdesiat rokov. Je autorom nespočetného množstva článkov, z ktorých mnohé vznikali práve v jeho seniorskom veku. Muž s viac ako ôsmimi krížikmi na svojom chrbte prekypuje nielen cennými životnými skúsenosťami, ale aj úctyhodným elánom a odhodlaním. Keď sme mu zavolali a poprosili ho o stretnutie, neváhal ani chvíľu. Rovnako rýchlo pristúpil s potešením na spoluprácu a prijal možnosť prostredníctvom Obzoru informovať širokú verejnosť o bohatých aktivitách skalických seniorov.

Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie príspevky vás všetkých.